Näomassaaž

Mitte ainult silmad, vaid ka nägu oma miimikaga on meie hinge peegel. Pikalt kestnud stress, magamatus, vitamiinide ja mineraalide puudus avaldub näos. Nägu ehk siis miimikalihaste väiksemgi liigutus vastab tekkinud mõtte tulemusel tekkinud emotsioonile.  Öeldakse, et paha tujuga naerata, siis petad nö aju ära ja meeleolu tõuseb. Seega on aju ja mmiimikalihased omavahel seotud. Pidevalt pinges nägu aga annab ajule ja kogu kehale signaali, et tuleb olla valves ja pinges.
Ülekoormatud mälumislihased, mis lähevad pingesse kõva toidu või pidevalt nätsu närimisest, samuti emotsioonidest, mis sunnivad vait olema ja suud kinni hoidma, tekitavad näiteks peavalusid, kiirgavaid valusid kõrva, lõualiigestesse ja põhjustada ka undamist kõrvades.
Pinges miimika- ja mälumislihaste tõttu võib nägu tunduda kortsuline ja väsinud, pingul ning näolihased teravamad. Lisaks tekivad lihasega risti olevad vaod. Tagajärjeks valud näo, pea või ka hoopis kukla- õlapiirkonnas.
Massaaž hõlmab pea, näo ja kergelt ka kukla- ning õlapiirkonda. Kasutan avokaadoõli, vajadusel ka spetsiaalset sobiva suurusega kuppu näo trimmimiseks ja naha pingutamiseks. Tõmmates uut verd naha alla muutub näo jume.
Näo piirkonnas asuvad ka mitmed punktid, nii Hiina meditsiini kui ka nt refleksoloogilises käsitluses. Punktide stimuleerimine mõjutab kogu keha ja mõjub närvisüsteemile rahustavalt.
Kodus saab ise teha erinevaid venitus- ja lõdvestusharjutusi, internetist leiab ka näojooga harjutusi, mida ma soovitan teha. Tulemused tulevad koostöös ja igapäevaselt harjutusi tehes.