Lomi Lomi Nui õlimassaaž

Lomi Lomi Nui õlimassaaž on osa Hawaii traditsioonilise Huna (“saladus, salateadmised”) filosoofia andestamispraktika osa, mis omakorda tuleneb Hawaii šamanismist. Traditsioonilistel põlisrahvaste tegevustel, ükskõik millega siis tegu-massaaž, rituaalid jne. on alati ka sügavam vaimne aspekt sees. Inimene on Looduse osa ja allub loodusjõududele ja süsteemile. Alljärgnev on ainult lühike kokkuvõte massaaži vaimsest plaanist. 

Hawaii šamaanid usuvad, et nõrkuse ja kurnatuse ilmingute põhjustajaks on stress. Loomulik stressitsükkel on “stress- pingeolukord- pinge langus- lõdvestumine- stress”. Ebaloomuliku tsükli puhul hakkab aina tihedamini tsüklist puuduma lõdvestumise faas. Stressi tagajärjel põhjustab verre sattunud suhkur tasakaalutust; harknääre tõmbub kokku, mille tagajärjel on immuunsüsteem häiritud ja inimene tunneb end rahutuna; lihased pingulduvad ehk on pidevas tegutsemisvalmiduses ning rakkude hapnikuvarustus ja toit- ja ainevahetusprotsessid on häiritud. Stressi allikaks peetakse füüsilist ja vaimset vastupanu.

Huna filosoofias on 7 vaimset põhimõtet elamiseks, millest igapäeva eluslähtuda:
IKE- maailm on selline, nagu sa arvad selle olevat
KALA- piire ei ole
MAKIA- energia suundub sinna, kuhu sa oma tähelepanu suunad
MANAWA- jõud on praeguses hetkes
ALOHA- armastada tähendab olla õnnelik
MANA- kogu jõud tuleb seestpoolt
PONO- tõhusus on tõe mõõdupuuksNeid printsiipe esindavad värvilised kaardid, millel on kujutatud Kanaloa silm. Kanaloa silm koosneb sümbolitest- ringid (tingimusteta armastus ehk Aloha), jooned (jumalik vägi ehk Mana), tähemuster (Aumakua ehk Kõrgem mina), seitsme tipuga täht (Huna põhimõtted). Igal värvil on oma tunnuslause ja loom, mis toetavad Sind massaaži ajal ja aitavad muutustest läbi tulla peale sügavat andestamist.

Massaaži vastunäidustusteks on seisundid, mis on kodulehel eraldi välja toodud- rasedus, palavik, põletikud, akuutsed liigeseprobleemid, traumad jne.

*Seanss kestab umbes 90-105 minutit.
**Kasutan sooja seesamiõli, seega vastunäidustuseks on seesamiallergia.
***Nagu ka Abhyanga puhul- peale massaaži võiks selga panna vanemad riided.